AT - Úroda

Dusíkaté hnojivo s vysokým obsahom síry, horčíka a mikroprvkov. 1 liter listového hnojiva obsahuje:

N 184 g/l, S 14 g/l, Mg 10 g/l, Fe 0,06 g/l, Mn 0,105 g/l, Cu 0,105 g/l, Zn 0,105 g/l, B 0,11 g/l, Mo 0,06 g/l, organické kyseliny (kyselina askorbová, kyselina salicylová, kyselina jablčná, kyselina vínna, kyselina jantárová) a fruktózu.

Doporučená celovegetačná dávka pre všetky bežne pestované plodiny na Slovensku je 30-150 l/ha. Doporučuje sa jednorázová dávka 20-60 l/ha.

AT Úroda je dusíkaté listové hnojivo (N v amidickej forme, ktorá nepáli) na aplikáciu v čase, keď rastliny už nemajú prístup k N vyaplikovanom priemyselnými hnojivami a v časoch, keď aj hladina mineralizáciou sprístupneného dusíka v pôde je najnižšia počas vegetácie. Rastliny v týchto fázach sú schopné prijímať dusík cez list pri jednorázovej dávke až do 10 kg čistého dusíka, čo vo veľkej miere pomôže rastlinám zvýšiť úrodu a kvalitu práce v čase, keď je to najviac potrebné.

Posledné prieskumy v Nemecku dokazujú nevyhnutnosť jednoznačnú potrebu a stálu prítomnosť dostatočného množstva síry na príjem dusíka rastlinami. Síra je súčasťou bielkovín a podporuje fixáciu atmosferického dusíka.

Horčík je nevyhnutnou zložkou listovej zelene chlorofylu, bez ktorého nie je možná dostatočná fotosyntéza v rastlinách. Pôsobí na príjem a transport fosforu, zúčastňuje sa na delení buniek, opeľovania, tvorby semien/plodov, a predlžuje vegetáciu.

Súčasná aplikácia týchto troch najdôležitejších živín pre tvorbu úrody (N,S,Mg) v obrovskom množstve pre rastliny v najprístupnejšej forme cez list za vynikajúcu cenu je základom vysokých úrod. Mikroprvky dodávame, aby sme zabránili jeho minimu zabraňujúci príjem ostatných živín.

Organické kyseliny (kyselina askorbová, kyselina salicylová, kyselina jablčná, kyselina vínna, kyselina jantárová) a fruktózu, ktoré fungujú ako špecifické biokatalyzátory, urýchľujú a regulujú metabolické procesy v rastlinách. Sú zdrojom energie, vitamínov, bielkovín. Glukóza a cukry dodávajú energiu a udržujú fotosyntézu, pôsobia aj ako adhézne látky.

Množstvo vyaplikovaných živín (AT - Úroda):

Sezónne zmeny anorganického dusíka (sprístupňované mikroorganizmami bez Phylazonitu v pôde):

UPOZORNENIE: Všetky výrobky listovej výživy sa dodávajú do TANK-MIXOV ako posledné (po insekticídoch, herbicídoch, fungicídoch), za stáleho miešania do plného postrekovača. Vzájomnú miešateľnosť a miešateľnosť s inými litovými hnojivami prekonzultujte s obchodným zástupcom, alebo si prečítajte etiketu.

AGROTRADE GROUP spol. s r.o.,

Šafárikova 124,

048 01 Rožňava

tel: 058/ 788 08 00-01,

fax: 058/ 788 08 06

AGROTRADE GROUP spol. s r.o.,

Šafárikova 124,

048 01 Rožňava

Email : agrotradegroup@agrotradegroup.sk

© 2013 Tomáš Németh