Listové hnojivá a bakteriálna výživa rastlín AGROTRADE GROUP

Listová a bakteriálna výživa rastlín

Dusíkaté hnojivo s vysokým obsahom síry, horčíka a mikroprvkov. 1 liter listového hnojiva obsahuje:

N 184 g/l, S 14 g/l, Mg 10 g/l, Fe 0,06 g/l, Mn 0,105 g/l, Cu 0,105 g/l, Zn 0,105 g/l, B 0,11 g/l a Mo 0,06 g/l.​

Odporúčaná celovegetačná dávka pre všetky bežne pestované plodiny na Slovensku je 30-150 l/ha. Doporučuje sa jednorázová dávka 20-60 l/ha.​

AT Úroda je dusíkaté listové hnojivo (N v amidickej forme, ktorá nepáli) na aplikáciu v čase, keď rastliny už nemajú prístup k N vyaplikovanom priemyselnými hnojivami a v časoch, keď aj hladina mineralizáciou sprístupneného dusíka v pôde je najnižšia počas vegetácie. Rastliny v týchto fázach sú schopné prijímať dusík cez list pri jednorázovej dávke až do 10 kg čistého dusíka, čo vo veľkej miere pomôže rastlinám zvýšiť úrodu a kvalitu práce v čase, keď je to najviac potrebné.

Posledné prieskumy v Nemecku dokazujú nevyhnutnosť jednoznačnú potrebu a stálu prítomnosť dostatočného množstva síry na príjem dusíka rastlinami. Síra je súčasťou bielkovín a podporuje fixáciu atmosférického dusíka.

Horčík je nevyhnutnou zložkou listovej zelene chlorofylu, bez ktorého nie je možná dostatočná fotosyntéza v rastlinách. Pôsobí na príjem a transport fosforu, zúčastňuje sa na delení buniek, opeľovania, tvorby semien/plodov, a predlžuje vegetáciu.

Súčasná aplikácia týchto troch najdôležitejších živín pre tvorbu úrody (N, S, Mg) v obrovskom množstve pre rastliny v najprístupnejšej forme cez list za vynikajúcu cenu je základom vysokých úrod. Mikroprvky dodávame, aby sme zabránili jeho minimu zabraňujúci príjem ostatných živín.​

Množstvo vyaplikovaných živín (AT – Úroda):

Sezónne zmeny anorganického dusíka (sprístupňované mikroorganizmami bez Phylazonitu v pôde):

UPOZORNENIE: Všetky výrobky listovej výživy sa dodávajú do TANK-MIXOV ako posledné (po insekticídoch, herbicídoch, fungicídoch), za stáleho miešania do plného postrekovača. Vzájomnú miešateľnosť a miešateľnosť s inými litovými hnojivami prekonzultujte s obchodným zástupcom, alebo si prečítajte etiketu.